Hakkımızda

OP. DR. FEVZİ YAVAŞ

Fevzi Yavaş
  • 1979 yılında İstanbul Üniversitesi(Çapa) İstanbul Tıp Fakültesi’ni kazandı.
  • 1985 yılında Tıp Fakültesinden mezun oldu ve Anadolu’da mecburi hizmetini tamamladı.
  • 1986 yılında İstanbul Üniversitesi(Çapa) Tıp Fakültesi Plastik ve Rek.Cerrahi Anabilim dalında ihtisasa başladı.
  • Özellikle maxilla facial cerrahi ile ilgili çalışmaları oldu.
  • Temporamandibular ankiloz ameliyatlarında interpozisyonel silikon tüp uygulamasını ilk kez gerçekleştirdi. Aynı konuda bilimsel tebliğler ve doktora tezi hazırladı.
  • 1991 yılında ihtisasını tamamladı. 3 yıl süreyle Şişli Eftal Hastanesi’nde Plastik Cerrahi Kliniğinde başasistan olarak çalıştı.

ESTEPLAST

Dr.Fevzi Yavaş yurt içi ve yurt dışında Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi ile ilgili kongrelere katıldı. Bu toplantılarda bilimsel tebliğler ve posterler sundu. 1992 yılında Kadıköy Bağdat Caddesi üzerinde “ESTEPLAST” adlı Estetik ve Güzellik Merkezi’ni kurdu.

Dr. A. Fevzi Yavaş 23 yıllık meslek yaşamında 2500 üzerinde burun estetiği, 900 civarında meme estetiği, 800 e yakın vücut estetiği ameliyatları gerçekleştirdi. Ayrıca 1400 üzerinde Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi ile ilgili yanık, doğumsal, anomaliler, kanser, çene, yüz, el ameliyatları gerçekleştirdi.

Uzun yıllara yayılan meslek hayatında sahne,sinema,siyaset ve spor camiasının önde gelen bir çok ünlünün ameliyatlarını yaptı.Burun estetiği yaptığı iki hastası Türkiye güzellik kraliçesi seçildi. Atv de yayınlanan “Bambaşka Biri” isimli televizyon programında yaptığı ameliyatlar günlerce medyada yer aldı.

1992 yılından itibaren kendi kliniği olan Esteplast Estetik ve Güzellik Merkezinde çalışmaktadır. Bu süre içinde yurt içi ve yurt dışında yayınlanmış 26 adet bilimsel bildirisi bulunmaktadır. Evli olup iki çocuğu vardır.

BİZE ULAŞIN
+90 216 386 99 11 - 12

DERNEK ÜYELİKLERİ

Uluslararası Estetik Ve Plastik Cerrahi Derneği

Türk Plastik Cerrahi Derneği

Türk Mikrocerrahi Derneği

Türk Tabipler Birliği İstanbul Üyesi

Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyesi

Fenerbahçe Alt Yapı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi

Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi

Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu Sağlık Kurulu Başkanı

İstanbul Vücut Geliştirme ve Fitness Derneği Kurucu Üyesi

Tema Vakfı Üyesi